Jako člen spolku můžete využívat těchto výhod:

V rámci naší sítě budete mít kvalitní bezdrátové nebo metalické či optické připojení na linkách do internetu.

Rychlost naší sítě nijak neomezujeme, můžete si tak užívat maximální dostupnou rychlost, která je odvislá od použité technologie, a to vše v symetrickém režimu. Jaké hodnoty jsou pro danou technologii běžné, naleznete níže v textu v předposlední odrážce.

Snažíme se aby bylo připojení realizováno pomocí datového nebo optického kabelu kde se rychlost pohybuje v rozmezí 100Mbps až 1Gbps, pokud možno v místě kde máme již realizované členské přípojky, provedením jejich rozšířením. Pokud takové místo nového člena se zájmem o připojení nedisponuje takovou možností, pak připojení k nám je realizováno bezdrátovým spojem.

fujitsu green-label

fujitsu servery primergy

schneider-electric

green-it fujitsuSchneider-Energy-Manage11

Více informací o projektu naleznete na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Green_computing

Členové hodnotí fungování spolku na výbornou.

V lokální síti nabízíme pro členy NAS server, na kterém vyhradíme kapacitu 1GB, možnost vytváření odkazů pro následné sdílení http odkazem bez nutnosti sdělovat heslo dalším příjemcům.
Dále lze na našem serveru v datacentru zprovoznit SFTP přístup do soukromé složky. Tato možnost je nezávislá na infrastruktuře našeho spolku a je v případě nedostupnosti NAS serveru vždy dostupná. 

Pomocí routeru TP-Link pro domácí účel nebo na Mikrotiku za pomocí WireGuard.

Pro naše členy nabízíme zapůjčení některého  spolkového majetku:
Benzínová elektrocentrála s technologií AVR, vhodné pro napájení citlivých zařízení jako je elektronika. Maximální trvalý výkon 0,9kW, 1-válec, 4-takt, vzduchem chlazený. Praktické madlo na přenos, váha s náplněmi cca 15kg. Zapůjčení je bezplatné a možné po předchozí emailové žádosti s uvedením data a času vyzvednutí a vrácení, složení vratné kauce 5.000Kč bezhotovostně na účet sdružení před samotným zapůjčením. Doba zapůjčení je stanovena maximálně na 48h v jednom měsíci.

Testovací Ubiquiti zařízení AC se zdrojem a UTP kabeláží k měření úrovně signálu. Zapůjčení je bezplatné a možné po předchozí emailové žádosti s uvedením data a času vyzvednutí a vrácení, složení vratné kauce 1.000Kč bezhotovostně na účet sdružení před samotným zapůjčením. Doba zapůjčení je maximálně 7dní v jednom měsíci.

Sada pálek pro dva hráče na stolní tenis a sada míčků. Zapůjčení je bezplatné a možné po předchozí emailové žádosti s uvedením data a času vyzvednutí a vrácení, složení vratné kauce 500Kč bezhotovostně na účet sdružení před samotným zapůjčením. Doba zapůjčení je maximálně 7dní v jednom měsíci.

Pořádání turnajů na sportovišti HAMR Sport Záběhlice.
Pořádáme turnaje ve stolním tenisu, o konání a termínu budete informování na tomto webu, interním webu, a ti, co již byli, budou automaticky obesláni emailem. Na vypsaný termín je třeba se přihlásit pomocí emailu.

Určité markanty v provozu sítě můžou prozradit, že daná IP adresa a tedy zařízení které je za ní schováno, má bezpečnostní problém. Pokud nějakou modelovou situaci kterou sledují servery naleznou, bude IP adresa označena a nějaký správce daného routeru bude reagovat a informuje člena který tuto IP používá, aby provedl opatření, zejména pak antivirovou kontrolu.

Většina z vás má emailovou schránku již dlouhá léta na nějakém freemailu nebo na vlastní doméně a tak zřizovat další není vždy třeba, pro ty co ale nemají a v rámci sdružení by byli rádi informováni, máme možnost zařídit po dobu jejich členství email ve tvaru jmeno.prijmeni@spnet.cz. Pokud máte zájem, ozvěte se nám.

Graf ohledně přenosové statistiky.

Graf ohledně statistiky odezvy na zařízení.

2,4 GHz běžně užívána jako „domácí wifi“, dobře použitelná s normou N, velký dosah i v zastavěné oblasti, menší propustnost která se v průměru pohybuje kolem 40-60Mbps.

5GHz taktéž již běžně používána jako „domácí wifi“ na routerech vyšší třídy. Doporučujeme používat v husté panelové zástavbě. Důležité správné nakonfigurování šířky pásma a frekvence vysílače. Také se na dané frekvenci provozují spoje point to point (PtP) neboli spoj z bodu A do bodu B. Dají se realizovat spoje až na několik kilometrů, dle použitých antén. Propustnost se v průměru pohybuje kolem 40-200Mbps.

10GHz toto pásmo se používá na spoje point to point (PtP) neboli spoj z bodu A do bodu B. Dají se realizovat spoje až na několik desítek kilometrů odvislé od použitých antén. Propustnost tohoto pásma se u nás používaných spojů pohybuje na 100Mbps.

17GHz toto pásmo se používá na spoje point to point (PtP) neboli spoj z bodu A do bodu B. Dají se realizovat spoje na několik jednotek kilometrů, dle použitých antén. Propustnost tohoto pásma se u nás používaných spojů pohybuje do 500Mbps.

24GHz toto pásmo se používá na spoje point to point (PtP) neboli spoj z bodu A do bodu B. Dají se realizovat spoje až na několik kilometrů, dle použitých antén. Propustnost tohoto pásma se u nás používaných spojů pohybuje do 1Gbps.

60GHz toto pásmo se používá jak na spoje point to point (PtP) neboli spoj z bodu A do bodu B, tak i na krátké skoky v řádu stovek metrů v režimu point to multipoint (PtMP). U spojů PtP máme vyzkoušen stabilní provoz na 800m až 1km max.. Propustnost tohoto pásma se u nás používaných spojů pohybuje od 100Mbps do 1Gbps.

Vaše zapojení při činnostech sdružení je vítaná. Taktéž umíme zprostředkovat činnost v partnerských spolcích. Pokud máte chuť a nemusíte se obávat že je třeba odborné znalosti, úplně postačí odhodlání a šikovné ruce, činnost doladíme dle aktuálních potřeb v našem sdružení. 

Jako člen sdružení můžete využít nabídku televizních programů.
IPTV funguje na chytrých televizních přijímačích, mobilních telefonech, tabletech, počítačích, Android boxech a originálních set-top-boxech (stb) od značky ARRIS, které v případě potřeby dodáme. IPTV si můžete nejprve bezplatně vyzkoušet po dobu jednoho týdne.
Součástí řešení je také Second Screen, která umožňuje další zobrazení streamu v rámci domácnosti na jiném zařízení. V rámci jednoho účtu jsou podporována 4 zařízení. Dále je součástí každého balíčku PVR technologie (pause TV, StartOver, TimeShift). Využít můžete až 7 denní archiv pořadů.

Jste senior nebo ZTP, popřípadě máte jinou životní situaci která vám znemožňuje dostupnost internetu?

Každý člen si může požádat o veřejnou IP adresu. Za její užití může být připočten poplatek.

Pořádáme sportovní turnaje, pro všechny přihlášené členy spolku zadarmo.